Replacement Laptop Battery for SONY Compatible with SONY Vaio Flip SVF15N18PXB Models
Click to Enlarge
Sale price: AUD 72.81 (GST inclusive)
Battery Type:
Li-ion
Voltage:
15V
Capacity:
3170mAh
Dimension:
mm
Color:
Black
Condition:
New
Warranty:
Three years warranty covering manufacturing defects.
Shipping:
Free shipping on all orders
Processing Time:
Same day shipment for orders placed before 3 PM China Time (UTC+8)
Delivery Time:
7 to 15 business days worldwide
Money-Back Guarantee:
Product type:
Replacement Laptop Battery
This product can replace the following part numbers: SONY VGP-BPS40, This product is also compatible with the following models: SONY Vaio Flip SVF15N23CGS, Vaio Flip SVF14NA1UL, VAIO Flip SVF 14A, Vaio Flip SVF15N28PXB, Vaio Flip SVF15N18PXB, Vaio Flip SVF14N11CXB, VAIO Flip SVF 15A, Vaio Flip SVF15N27CGB, Vaio Flip SVF15N17CXB, Vaio Flip SVF14N, Vaio Flip SVF15N2ACGP,