Replacement Laptop Battery for SONY Compatible with SONY Vaio Flip SVF14N11CXB Models |
 Click to Enlarge
Sale price: AUD 72.81
(GST inclusive)
| Battery Type: |
Li-ion |
| Voltage: |
15V |
| Capacity: |
3170mAh |
| Dimension: |
mm |
| Color: |
Black |
| Condition: |
New |
| Warranty: |
Three years warranty covering manufacturing defects. |
| Shipping: |
Free shipping on all orders |
| Processing Time: |
Same day shipment for orders placed before 3 PM China Time (UTC+8) |
| Delivery Time: |
7 to 15 business days worldwide |
| Money-Back Guarantee: |
| Product type: |
Replacement Laptop Battery |
This product can replace the following part numbers: SONY VGP-BPS40, This product is also compatible with the following models: SONY Vaio Flip SVF14N, Vaio Flip SVF15N2ACGP, Vaio Flip SVF15N23CGS, Vaio Flip SVF14NA1UL, VAIO Flip SVF 14A, Vaio Flip SVF15N28PXB, Vaio Flip SVF15N18PXB, Vaio Flip SVF14N11CXB, VAIO Flip SVF 15A, Vaio Flip SVF15N27CGB, Vaio Flip SVF15N17CXB, |